Warunki gwarancji

Warunki gwarancji dla baterii Fiamm Motive Power Energy Plus,  Water Less, Energy Dry, PowerBloc, PowerBloc Dry

 1. Na baterie producent udziela gwarancji:
 • 12 miesięcy – dla baterii żelowych Energy Dry, Monobloków PowerBloc i PowerBloc Dry, pojedynczych ogniw Energy Plus i Water Less oraz wszystkich prostowników jeśli nie określono inaczej
 • 24 miesięcy – dla baterii Energy Plus i Water Less
 • 36 miesięcy – dla baterii Energy Plus i Water Less - w opcjonalnie rozszerzonej gwarancji
 • 60 miesięcy – dla baterii Energy Plus i Water Less - po wykupieniu opcji rejestratora (kontrolera)
 1. Producent baterii gwarantuje użycie najlepszych dostępnych surowców oraz technicznie bezbłędną produkcję zgodną z normami polskimi i międzynarodowymi PN, ISO, DIN lub ICE w odniesieniu do wymiarów i funkcji. Doradztwo ze strony dostawcy jest oparte o wyniki licznych badań i zdobyte doświadczenie. Jednakże nie jest ono wiążące i nie zwalnia klienta z odpowiedzialności za kontrolę produktów i obchodzenia się z nimi stosownie do panujących warunków i zastosowania tych produktów.
 2. Odpowiedzialność za wady nie obejmuje normalnego zużycia oraz wad wynikających z niewłaściwego użytkowania, ani też uszkodzeń powstałych w wyniku zaniedbania, przeciążenia, niewłaściwej obsługi, niedopełnienia warunków zawartych w instrukcji dotyczących użytkowania, kontroli oraz przechowywania, jak również innych przyczyn na które producent nie ma wpływu. Odpowiedzialność producenta za wady jest również wykluczona w przypadkach, gdy klient lub osoby trzecie dokonują modyfikacji dostarczonych towarów lub uruchamiają je i obsługują w niewłaściwy sposób.
 3. Warunkiem udzielenia naprawy gwarancyjnej jest niezwłoczne zgłoszenie w formie pisemnej drogą elektroniczną lub pocztową oraz w niektórych przypadkach udzielenie wyczerpujących informacji (odpowiedzi na pytania) dotyczących warunków eksploatacyjnych tych baterii. W przypadkach nieuzasadnionej reklamacji (odrzuconej) mogą zostać  naliczone koszty dojazdu do klienta czy wykonywanej diagnostyki. Od odrzuconej reklamacji przysługuje odwołanie, jednak wiążącą opinią będzie werdykt producenta.
 4. Ograniczenie gwarancji obejmuje:
 • w o opcji 36 miesięcy gwarancji baterie Energy Plus i Water Less po pierwszych 24 miesiącach gwarancją objęte są wady fabryczne samych ogniw  i tylko w przypadku, gdy usterka nie dotyczy większej niż 10% ilości ogniw w baterii.
 • w opcji z 60 m-cy gwarancji z kontrolerem w bateriach Energy Plus i Water Less po pierwszych 24 miesiącach gwarancją objęte są wady fabryczne samych ogniw tylko w przypadku, gdy usterka w nie dotyczy większej niż 10% ilości ogniw baterii oraz usterka nie nastąpiła po 1000 ładowniach (liczbę ładowań rejestruje kontroler, którego odczyt dokona serwis)
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl